Arrow Right
Visas slimības
Mugurkaula kanāla sašaurinājums- spināla stenoze

Spināla stenoze lielākoties rodas cilvēka dzīves laikā – mugurkaulam reaģējot uz slodzi- tā rezultātā palielinās locītavas un saites, kuras sašaurina mugurkaula kanālu un ietekmē mugura smadzenes un nervu saknītes.

Jostas daļas stenozes tipiska izpausme ir mijklibošana- ejot sāpes kājās, kuru dēļ ir jāapstājas, vai jāsāk klibot.

Spinālās stenozes izpausmes sākotnēji ārstē konservatīvi. Ja nav rezultāta vai pieaug simptomi ir iespējama ķirurģiska ārstēšana.

Ķirurģiskās ārstēšanas mērķis – apturēt slimības progresu.

Jostas daļā viena no iespējamām operācijām ir hemilaminektomija – kuras būtība- daļēja skriemeļa loka izņemšana un pilnīga dzeltenās saites izņemšana tādejādi paplašinot mugurkaula kanālu un mazinot spiedienu uz nervu saknītēm.

Lai pieņemtu lēmumu par iespējamu, mugurkaula ķirurģisku ārstēšanu ir nepieciešama konsultācija pie mugurkaula ķirurga.

Abonējiet mūsu jaunumus

Abonējiet tūlīt un saņemiet mūsu jaunākās ziņas.

4. marts 2021
|
Kakla daļa

Mugurkaula kakla daļas starpskriemeļu disku trūces

Mugurkaula kala daļa ir veidota no 7 kakla skriemeļiem un no 6 starpskriemeļu diskiem, kas kalpo kā triecienu absorbētāji. Mugurkaula kakla daļas starpskriemeļu diski kopā ar skriemeļiem nodrošina kakla daļas stabilitāti, kustīgumu, spēju izturēt fizisku slodzi, kas ļauj cilvēkam dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Traumas vai organisma novecošanās rezultātā var rasties noteiktas izmaiņas starpskriemeļu diskos, kas var […]

23. februāris 2021
|
Krustu kauls un astes kauls

Krustu kauls un astes kauls

13. februāris 2021
|
Krūšu daļa

Krušu kurvis

12. februāris 2021
|
Jostas daļa

Mugurkaula kanāla sašaurinājums- spināla stenoze

Spināla stenoze lielākoties rodas cilvēka dzīves laikā – mugurkaulam reaģējot uz slodzi- tā rezultātā palielinās locītavas un saites, kuras sašaurina mugurkaula kanālu un ietekmē mugura smadzenes un nervu saknītes. Jostas daļas stenozes tipiska izpausme ir mijklibošana- ejot sāpes kājās, kuru dēļ ir jāapstājas, vai jāsāk klibot. Spinālās stenozes izpausmes sākotnēji ārstē konservatīvi. Ja nav rezultāta […]

12. februāris 2021
|
Krūšu daļa

Krušu kurvis

Logo LMKBLogo LMKB